Ремонт балкона своїми руками

Всі ми, плануючи можливості свого житла, хочемо зробити зручним та функціональним практично будь-який куточок своєї квартири. Це безпосередньо стосується і ремонту балкона, адже він є її продовженням і грає далеко не останню роль в інтер’єрі.

Давно минули ті часи, коли балкон вважався чимось непотрібним і марним, зазвичай його використовували як комору, скидали туди все зайве, вішали мотузки для сушіння білизни. Зараз балкон грає дуже важливу роль в інтер’єрі квартири і кожна людина прагне максимально зручно та затишно її облаштувати. Для цього спочатку потрібно зробити якісний ремонт балкона і абсолютно не обов’язково для цього запрошувати бригаду майстрів, можна зробити його своїми руками.

Перш ніж почати ремонт балкона потрібно позбавитися бруду і пилу, усунути всілякі дефекти і, звичайно ж, обробити його від грибка. Потім акуратно закласти всі щілини і нерівності і звичайно ж прогрунтувати. Так як балкон є неопалюваним приміщенням, в першу чергу потрібно подбати про його утеплення, як внутрішнього, так і зовнішнього. Як ви знаєте, балкон є підвісною конструкцією, яка не може витримувати занадто велике навантаження, тому утеплювач повинен бути максимально легким.

Утеплення підлоги:

Як і у всіх приміщеннях квартири, ремонтні роботи на балконі потрібно починати звичайно з підлоги. Спочатку потрібно його утеплити, для цього часто використовують пінополістерол, так як цей матеріал має чудові фізичні властивості і відмінно підходить для такого типу приміщень. Ще, як варіант, можна зробити дерев’яні грати і заповнити порожнечі ізолюючим матеріалом – пінопластом або скловолокном. На це все зверху необхідно набити 10 мм фанеру, і зробити покриття, це може бути лінолеум або водостійкий ламінат.

Утеплення стін та стелі:

Для утеплення стін та стелі балкона також найчастіше використовують пінополістерол. Попередньо потрібно закласти всі щілини, щоб забезпечити герметичність балкона, а потім лише утеплювати. Після цього зверху можна використовувати гіпсокартонні листи або панелі МДФ, ПВХ, або вагону. Найчастіше для обробки балкона використовують все ж таки дерев’яну вагонку, так як це натуральний матеріал і він має хороші характеристики і показники, він практичний, економічний і довговічний. До того ж йому притаманна природна краса, що внесе до Вашої оселі елемент затишку. Так само для цих цілей іноді використовують пластикову вагонку. Як би там не було, кожен обирає те, що йому подобається.

Обшивка стін та стелі:

Після того як всі щілини замуровані і балкон утеплений, можна приступати до наступного етапу, тобто безпосередньо починати обшивку стін і стелі та закладення укосів. Починати слід із кута стелі. Спочатку обшити стелю, потім стіни. Коли обшивка закінчена, слід закласти дрібні щілини герметиком. Для закладення укосів вікон і дверей зазвичай використовують вже готові спеціальні панелі, це істотно економить час і кошти.

Заключний етап:

Коли всі роботи з утеплення та обшивки виконані, необхідно приступити до завершального етапу ремонту, він включає безпосередньо облаштування самого балкона, це можуть бути якісь кріплення під полички, під гачки, під сушіння для білизни і багато іншого. Хтось на балконі облаштовує собі кабінет або бібліотеку, так само це може бути відмінна дитяча кімната, а також кімната для відпочинку та релаксу. Часто там влаштовують зимовий сад, роблять всілякі підставки та навіси. Тут уже є десь фантазії розігратися.